Prvi uradni obračun letošnje rokometne sezone, Superpokal, so dobili aktualni državni in pokalni prvaki rokometaši Celja. Mariborčani so se dobro upirali v 1. polčasu, a je na koncu prišla do izraza kakovostnejša zasedba,

Superpokal, Športna dvorana Sl. Gradec, 02.09.2017, gledalcev: 1.400, sodnika: Igor in Dejan Ivančič

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – RK MARIBOR BRANIK   32:25(15:13)

Strelci:

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Panjtar; Vujović 1(7m-1/1), Jurečič 3, Malus 2, Razgor 1, Suholežnik 1, Marguč 1(7m-1/1), Mitrović 4, Kodrin 3, Anic 2, Dujshebaev 4, Mačkovšek 3, Mlakar 2, Bećiri 5, Ocvirk 0(7m-1/0); Trener: Branko Tamše

RK Maribor Branik: Đurica 11 obramb, Čudič, Leben 6 obramb;  Cvetko 1, Bogadi, Celminš 6, Sok 2, Šol 2, Velkavrh 3, Špende 4, Stopar 1, Bezgovšek, Štumpfl, Sivić, Kete 1, Žvižej 5(7m-4/4); Trener: Marko Šibila

7m: RK Celje Pivovarna Laško 3/2, RK Maribor Branik 4/4

Izključitve: RK Celje Pivovarna Laško 2 min, RK Maribor Branik 0 min

RD: /

Drugi superpokalni obračun v zgodovini med rokometaši Maribora in Celje so bolje pričeli vijoličasti rokometaši, ki so z zadetkoma Aleksandra Špendeta in Luke Žvižeja povedli 0:2. Razpoloženi Špende je v 10. minuti, potem ko je celjski napad dobro zaustavljala mariborska obramba z odličnim novincem v vratih Marinom Đurico na čelu, prednost prvič povišal na +4(2:6). Mariborčani so še dvakrat krat uspeli povesti s +4 v 15. in 17. minuti, nato pa so bolje v obrambi pričeli igrati Celjani in z nekaj hitrimi protinapadi razliko vse bolj manjšali. 5 minut pred koncem je najboljši strelec minulega prvenstva Jan Jurečič izenačil na 11:11, Žiga Mlakar pa je v zadnjih sekundah polčasa zadel za 15:13 in moštvi sta ob tem rezultatu tudi odšli na odmor. Uvod 2. polčasa je pripadel Celjanom, ki so z zadetkoma dveh igralcev, ki sta v preteklosti nosila vijoličasti dres Kristiana Bećirija in Tilena Kodrina,  povedli 18:14. Mariborčani niso uspeli sestaviti tako dobro obrambo kot v prvi četrtini srečanja in to moštvo kot je Celje še kako zna izkoristiti. V 43. Minuti je Kodrin prednost povišal na +6(22:16), aktualni državni in pokalni prvaki iz Celja pa so z zadetkom Boruta Mačkovška v 48. minuti povedli 27:19 in mariborski strateg Marko Šibila je moral poseči še po drugi minuti odmora v roku 6 minut.  Celjani tudi v nadaljevanju niso popuščali in v zadnjih 10 minut srečanja šli s prednostjo 8-ih, kar je že odločilo zmagovalca letošnjega Superpokala.  Rokometašem mariborskega Branika je do konca za gol zmanjšati razliko, Celje pa se je na koncu lahko zasluženo veselilo osvojitve superpokalne lovorike.