Vijoličasti rokometaši so v letošnjem tretjem medsebojnem obračun le uspeli premagati trebanjski Trimo. V domačem Taboru so v dramatičnem zaključku slavili z rezultatom 25:24.

Liga NLB – Končnica za obstanek 4. krog , Dvorana Tabor Maribor, 31.03.2018, gledalcev: 100, sodnika: Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal

RK MARIBOR BRANIK – RK TRIMO TREBNJE 25:24(15:11)

Strelci:

RK Maribor Branik: Đurica 15 obramb, Čudič 3 obrambe; Bogadi 2, Celminš 4, Sok 9(7m-4/4), Levc, Jerenec 2, Rotim , Velkavrh 3(7m-1/0), Bezgovšek 1, Štumpfl, Kete 4; Trener: Marko Šibila

RK Trimo Trebnje: Hasić, Urbič 11 obramb; Rozman 3, Cvetko, Djurdjevič 5, Florjančič, Horžen 2, Kotar 3, Sikošek Pelko, Udovič, Sašek 3(7m-2/2), Pernovšek 3, Mlakar 2, Ratajec 3, Mikec; Trener: Roman Zarabec

7m: RK Maribor Branik 5/4, RK Trimo Trebnje 2/2
Izključitve: RK Maribor Branik 14 min, RK Trimo Trebnje 14 min
Rdeči karton: RK Trimo Trebnje – v 43. min Miloš Djurdjevič(3x2min) in RK Maribor Branik – v 47. min Andris Celminš(diskvalifikacija)

Uvodne minute so pripadle gostom, ki so v 7. minuti z zadetkom Miloša Djurdjeviča povedli 1:3. Nato pa je na sceno stopil domači vratar Marin Đurica, ki je ob pomoči dobre mariborske obrambe v uvodnih 10 minutah zbral kar 7 obramb. S tem so vijoličasti rokometaši prišli do nekaj lahkih zadetkov iz protinapadov ter tako v 13. minuti z delnim izidom 5:0 povedli 6:3. Vidno nezadovoljen trener Trima Roman Zarabec je nato zahteval prvo minuto odmora na srečanju, a žal tudi ta ni »streznila« njegovih varovancev. V 18. minuti je namreč David Bogadi z uspešnim protinapadom prednost povišal na +6(10:4). Mariborčani so nasprotnika varno držali na distanci, a je domači strateg Marko Šibila v 25. minuti pri rezultatu 13:8 vseeno posegel po minuti odmora, do konca polčasa pa so Trebanjci uspeli za malenkost znižati zaostanek(15:11). V nadaljevanju so po zadetku Filipa Jerenca prišle minute gostujočih rokometašev, ki so v 35. minuti z zadetkom Klemna Saška prepolovili zaostanek(16:14). Ker se stanje na parketu ni izboljšalo je domači strateg Marko Šibila v 39. minuti pri rezultatu 17:15 vzel minuto odmora. A tudi ta ni prebudila njegovega moštva, ki je v 43. minuti dovolilo, da se je Trimo povsem približal(17:17). Sledilo je nekaj nezbranih minut na obeh straneh, od polovice 47. minute pa do 48. minute so imeli Trebanjci kar dva igralca več v polju. To so s pridom izkorilstili in v 49. minuti z golom Luke Prnovška povedli 20:21, ter v 51. minuti prav tako z golom Prnovška 20:22. V 53. minuti je pri rezultatu 21:23 še drugo minuto odmora zahteval domali trener Šibila. Slednja je očitno koristila njegovim varovancem, ki so po dveh zaporednih obrambah Gregorja Čudiča in zadetku Andraža Keteja v 55. minuti izenačili na 23:23. Pred nami je bil tako zanimiv zaključek srečanja, 3 minute in pol pred koncem pa so z uspešno izvedeno sedemmetrovko Tadeja Soka povedli domači rokometaši(24:23). 50 sekund pred koncem je Filip Jerenec zadel za 25:24, malo zatem pa je gostujoči trener Romen Zarabec posegel še po zadnji minuti odmora. Trebanjci so imeli še pol minute na voljo, da rezultat izenačijo a je strel Anžeta Ratajca zletel čez mariborska vrata in rokometaši mariborskega Branika so se lahko veselili prve letošnje zmage na Trimom.

Izjave

Grega Čudič, vratar RK Maribor Branik: Dejstvo je, da nam Trebanjci kot nasprotnik ne ležijo. V letošnji sezoni še tretja skoraj identična tekma z njimi. Potem, ko smo dominirali v 1. polčasu in povedli tudi že s 5-mi zadetki prednosti je v drugi polovici sledil nerazumljiv padec v igri. Še enkrat več smo jim dovolili, da so se nam približali in nato povedli. Tekmo smo tako v zaključku pripeljali v negotovost, a na srečo nam je v tretjem letošnjem obračunu uspeli premagati Trimo. Zmagi se ne gleda v zobe, nove točke so tukaj in to je najbolj pomembno.