Rokometašem mariborskega Branika v celjskem Zlatorogu ni uspelo pripraviti presenečenja. V srečanju ¼ finala pokalnega tekmovanja so bili boljši serijski pokalni zmagovalci in državni prvaki, rokometaši Celja Pivovarne Laško

Pokal Slovenije – tekma ¼ finala, Dvorana Zlatorog Celje, 28.03.2018, gledalcev: 300, sodnika: Dejan in Igor Ivančič

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – RK MARIBOR BRANIK 32:26(15:15)

Strelci:

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 17 obramb(1x7m), Pajntar; Vujović 5, Jurečič 2, Zakošek, Malus 5, Razgor 6(7m-2/2), Suholežnik, Marguč 2, Grošelj, Žabič, Slišković 3, Anic 1, Dujshebaev, Mačkovšek 6, Mlakar 2; Trener: Branko Tamše

RK Maribor Branik: Đurica 10 obramb in 1 gol, Čudič 1 obramba; Bogadi 2(7m-1/0), Celminš 1, Sok 4(7m-1/1), Jerenec 5, Rotim 1, Velkavrh 2, Ranevski, Bezgovšek 2, Štumpfl 2, Sivić 2, Kete 2; Trener: Marko Šibila

7m: RK Celje Pivovarna Laško 2/2, RK Maribor Branik 2/1

Izključitve: RK Celje Pivovarna Laško 2 min, RK Maribor Branik 6 min

Rdeči karton: /

Uvodne minute drugega srečanja Mariborčanov in Celjanov so pričakovano pripadle favoriziranim domačinom. Slednji so tako v 8. minuti z zadetkom kapetana Davida Razgorja povedli s 6:2. Toda izjemno motivirani vijoličasti rokometaši niso vrgli »puške v koruzo« z disciplinirano igro in uspešnim kaznovanjem napak celjskih rokometašev najprej v 16. minuti z zadetkom Filipa Jerenca izenačili na 8:8. Toda niso se ustavili ter z odločno obrambo in uspešnimi protinapadi minuto kasneje povedli 8:9, sledila je zahteva za minuto odmora s celjske klopi, in v 19. minuti z golom kapetana Tadeja Soka 8:10. V 23. minuti je Vid Levc s svojim prvencem v vijoličastem dresu zadel za 9:13 in slišati je bilo prve žvižge zaradi nezadovoljstva s tribun Zlatoroga. Ob koncu 26. minute je pri rezultatu 11:14 prvo minuto odmora zahteval tudi mariborski strateg Marko Šibila. Žal Branikovci v nadaljevanju niso uspeli zadržati priigrane prednosti, a so na odmor vseeno odšli z neodločenim izidom(15:15). Tudi v 2. polčasu so uvodne minute pripadle celjskim rokometašem, ki so izkoristili nekaj napak v mariborskem napadu in povedli 17:15. Mariborčani so se nato sicer dvakrat uspeli približati na samo gol zaostanka, a je Celjanom v 39. minuti z golom Jake Malusa uspelo povesti 20:17. Toda Branikovci se še enkrat več niso dali in z igralecm manj v polju z golom Andraža Keteja ponovno prišli na samo zadetek zaostanka(20:19). A kaj ko so v nadaljevanju narediti nekaj nepotrebnih napak v napadu in Celjani so v 46. minuti z golom Gala Marguča ušli na +4(23:19). Celjani so uspešno držali priigrano prednost na začetku 53. minute pa je pri rezultatu 27:23 po minuti odmora posegel mariborski trener Marko Šibila. Ta žal ni prinesla preobrata, ob koncu 55. minute pa je pri rezultatu 28:24 prišla zahteva po minuti odmora tudi s celjske klopi. Sledil je gol Ivana Sliškovića in vse bolj je kazalo, da v Zlatorogu ne bomo videli presenečenja. Na koncu so zasluženo slavili celjski rokometaši, Mariborčani pa so Celje lahko zapustili dvignjenih glav.

Izjave

Marin Đurica, vratar RK Maribor Branik: Menim, da smo odigrali eno zelo dobro srečanje, ki je bilo zanimivo tudi za gledalce. Morda je kdo mislil, da bo Celje gladko opravilo z nami, vendar mi smo v Celje šli z namenom pokazati, da Maribor zna igrati dober rokomet. Poskušali smo namučiti Celje in to nam je tudi po mojem uspelo. Verjamem, da jim v določenem obdobju srečanja ni bilo lahko, ampak na koncu je prišla v ospredje njihova kakovost tako, da so zasluženo zmagali. Pohvalil bi naše celotno moštvo, ki je res pokazalo karakter in borbenost.