V Škofji Loki rokometaši mariborskega Branika niso uspeli presenetiti domačih rokometašev, ki so na koncu zasluženo slavili z visoko razliko.

Liga NLB – redni del 12. krog, Dvorana Poden Škofja Loka, 01.12.2017, gledalcev: , sodnika: Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal

RD URBANSCAPE LOKA – RK MARIBOR BRANIK 31:21(12:12)

Strelci:

RD Urbanscape Loka: Božnar, Vrbinc A. 6 obramb; Vrbinc M. 6, Rakovec, Šibanc 4(7m-3/3), Gartner 4, Dolenc, Kavčič 7, Jamnik 4, Pipp U., Bradeško 3, Jeseničnik, Pipp M. 1, Bergant, Jesenko 2, Plestenjak; Trener: Robert Beguš

RK Maribor Branik: Đurica 8 obramb, Čudič, Leben 1 obramba; Cvetko 1, Bogadi 2, Celminš 2, Sok 1, Jerenec, Rotim 1, Velkavrh 3, Ranevski, Stopar, Bezgovšek 1, Štumpfl 3, Sivić 2, Ocvirk 5(7m-3/1); Trener: Marko Šibila

7m: RD Urbanscape Loka 3/3, RK Maribor Branik 3/1
Izključitve: RD Urbanscape Loka 10 min, RK Maribor Branik 10 min
Rdeči karton: /

Gostitelji iz Škofje Loke so že v uvodu tekme nakazali, da točk ne bodo kar tako izpustili iz domače dvorane. Tako so izkoristili hitro izključitev mariborskega Estonca Andrisa Celminša in v 6. minuti povedli s 3:1. Mariborčanom se je v nadaljevanju sicer uspelo približati na 4:3, a je Loka v 17. minuti z zadetkom Tineta Gartnerja povedla 9:5 in mariborski strateg Marko Šibila je bil primoran poseči po prvi minuti odmora. Kot je sprva kazalo ta ni prebudila njegovih varovancev, a so se ti proti koncu polčasa uspeli pobrati. Potem, ko so Škofjeločani še v 21. minuti vodili z 11:7 so vijoličasti rokometaši izkoristili igralca več na parketu in z delnimi izidom 0:4 v 25. minuti z zadetkom Davida Bogadija izenačili na 11:11. Takoj za tem je minuto odmora zahteval domači strateg Robert Beguš, do konca polčasa pa smo videli po en gol na vsaki strani in moštvi sta na odmor odšli rezultatsko poravnani. Tudi drugih 30 minut srečanja so bolje začeli gostitelji, ki so v 36. minuti z golom Žige Bradeška povedli 17:14. V še isti minuti je Gregor Ocvirk zadel za 17:15, nato pa so sledile »črne minute« in strelski post mariborskih rokometašev. Vse do 46. minute niso uspeli zadeti mreže Škofjeloških vrat, domači rokometaši pa so si z delnim izidom 7:0 priigrali prednost 9-ih zadetkov(24:15). Čeprav je bilo do konca srečanja še dobrih 14 minut pa je stanje na parketu že nakazalo, da bosta obe točki ostali v Škofji Loki. Vijoličastim rokometašem se do konca tekme ni več uspelo pobrati in RD Urbanscape Loka se je lahko veselilo zaslužene zmage.

Izjave:

Marko Šibila, trener RK Maribor Branik: Naleteli smo na zelo razpoloženega nasprotnika, ki si ji bolj želel zmage kot mi. V drugem delu 1. polčasa smo še nekako uspeli sestaviti našo igro, v 2. polčasu pa smo na terenu delovali preveč mlačno in brezidejno. To je znal izkoristiti visoko motiviran nasprotnik, ki si je priigral visoko prednost in do konca se nismo več uspeli pobrati. Poraz zagotovo ni prijeten, vendar moramo gledati naprej pozitivno in stvari postaviti stvari na pravo mesto za tekme, ki so še pred nami.