Mariborskim rokometašev se od sezone 2017/18 ni uspelo posloviti z zmago. V domačem Taboru so morali priznati premoč Dobovi, a so kljub temu uspeli zadržati sam vrh v končnici za obstanek.

Liga NLB – Končnica za obstanek 10. krog, Dvorana Tabor Maribor, 25.05.2018, gledalcev: 200, sodnika: Bojan Brecelj in Dušan Deržek

RK MARIBOR BRANIK – MRD DOBOVA   25:29(16:13)

Strelci:

RK Maribor Branik: Polner, Čudič 13 obramb; Bogadi 3, Celminš 3(7m-2/1), Sok 6(7m-1/1), Levc 2, Šol, Jerenec 3, Rotim, Velkavrh 2(7m-/), Planinšek, Bezgovšek 3, Štumpfl 2, Sivić, Kete 1; Trener: Marko Šibila

MRD Dobova: Delič, Leben 4 obrambe, Blaževič 9 obramb(1x7m); Dular, Markušič 7, Rožman, Seferović 2, Mustapić, Rantah 5, Jazbec 1, Zavodnik 1, Kučič 1(7m-1/1), Smojver 4, Sintič, Hotko 7(7m-5/5), Hrupič 1; Trener Aleksander Markl

7m: RK Maribor Branik 3/2, MRD Dobova 6/6

Izključitve: RK Maribor Branik 4 min, MRD Dobova 4 min

Rdeči karton: /

Po izenačeni prvi polovici prvega polčasa so prvi z več kot z zadetkom prednosti povedli vijoličasti rokometaši. Za slednje je namreč v 18. minuti zadel Andris Celminš in sicer za 9:7, zadetek pa je padel po prvi minuti odmora na zahtevo domačega stratega Marka Šibile. Celminš je nato v 22. Minuti z uspešno izvedeno sedemmetrovko zadel za 12:9, prednost treh golov pa Mariborčani zadržali vse do odhoda na odmor(16:13). Po prihodu iz garderob so bolje zaigrali rokometaši Dobove, ki so 4 minutah nadaljevanja izničili zaostanek, za izenačenje na 17:17 pa je poskrbel Dorian Markušič. Sledilo je nekaj napak v napadu na obeh straneh, v 38. minuti pa je Dominik Smojver poskrbel za prvo vodstvo Dobove v 2. polčasu(17:18). Sledilo je odličnih 5 minut mariborskega Branika, ki so z delnim izidom 5:0 povedli 22:18 za kar sta bila najbolj zaslužna vratar Gregor Čudič s 4-mi zaporednimi obrambami in kapetan Tadej Sok s 5-mi zaporednimi goli. Takoj je reagirala klop Dobove z zahtevano minuto odmora, ki je koristila njegovim varovancem. Slednji so nato iz minute v minute zmanjševali razliko tudi po zaslugi slabše igre v obrambi. Tako so se povem približali v 52. minuti, ko je za 24:24 zadel Nik Rantah, a se pri tem niso ustavili. Njihova obramba je povsem zaustavila mariborski napad, ki je do konca srečanja uspel zadeti le enkrat medtem, ko so Dobovčani zadel 5-krat ter se tako veselili zmage v Taboru. Kljub temu mariborski Branik kot 7. moštvo državnega prvenstva, saj je Ormož premagal Trebnje, ob enakem številu točk pa imajo Mariborčani prednost zaradi boljšega izhodišča v medsebojnih obračunih.

Izjave:

Gregor Čudič, vratar RK Maribor Branik: 45 minut smo odigrali na nivoju nato pa v zadnjih 15 minutah nerazumljiv padec v igri. Kje so vzroki bi lahko razpredali kar nekaj časa pa ne bi prišli na čisto. Kar nekaj sezon sem preživel v Mariboru, ki mi je prirasel k srcu, in garderobo delil s kar nekaj soigralci ter tako doživel marsikaj lepega in slabega. Po izkušnjah sodeč menim, da je na koncu prišlo do neke zasičenosti, saj po tistem neuspehu, ko se nismo prišli v ligo za prvaka se nismo uspeli sestaviti. To je prišlo dodatno do izraza sedaj ob zaključku sezone, ko smo že vsi skupaj čakali da bo vsega konec. Namesto, da bi morda malo izpregli smo še naprej trenirali sedemkrat na teden in morda je tudi to razlog ob čustveni izpraznjenosti, da zadnjih tekem nismo odigrali kot bi morali. Škoda je, da se na tej zadnji tekmi nismo poslovili z zmago.