RK Maribor Branik je na gostovanju v Šmartnem je v dramatični končnici doživel tesen poraz z rezultatom 34:33.

Liga NLB – redni del 14. krog, Dvorana Pungrt Šmartno pri Litiji, 16.12.2017, gledalcev: 300, sodnika: Bojan Brecelj in Dušam Deržek

RD HERZ ŠMARTNO – RK MARIBOR BRANIK 34:33(21:16)

Strelci:

RD Herz Šmartno: Sadar, Muratović 9 obramb(1x7m), Kukovica; Strmljan 6, Ribarić, Kunst 9, Cirar 2, Justin 6(7m-5/4), Bahovec, Sadar, Bučar, Jerina, Močnik 4(7m-1/), Žurga 1, Dobovičnik 6, Ostrež; Trener: Sašo Barle

RK Maribor Branik: Đurica 9 obramb, Čudič, Leben; Cvetko 4, Bogadi, Celminš 4, Sok, Jerenec, Rotim 3, Velkavrh 4, Ranevski 3, Stopar, Bezgovšek 7, Štumpfl 7(7m-1/0), Sivić, Ocvirk 1; Trener: Marko Šibila

7m: RD Herz Šmartno 6/4, RK Maribor Branik 1/0
Izključitve: RD Herz Šmartno 6 min, RK Maribor Branik 10 min
Rdeči karton: /

Mariborčani so srečanje v Šmartnem pričeli odločno in v 8. minuti z zadetkom Kristjana Bezgovška povedli 2:5 ter tako domačega stratega Saša Barleta prisilili, da je že v prvih 10 minuta igre posegel po minuti odmora. Premor ni prekinil naleta vijoličastih rokometašev, ki so v 13. minuti z golom Nikole Ranevskega ušli na +5(4:9). V nadaljevanju so se gostitelji le enkrat uspeli približati na zaostanek 2 golov, v 21. minuti pa je z uspešnim protinapadom Andraž Velkavrh poskrbel za prednost 6-ih zadetkov(9:15). Do izteka polčasa je rokometašem Šmartnega uspelo zaostanek znižati na -4(16:20). Na začetku 2. polčasa so takoj uspeli prepoloviti zaostanek(18:20), kar jim je dvignilo samozavest in v nadaljevanju niso več dovolili, da bi se Mariborčani ponovno oddaljili. Tako so v 45. minuti z zadetkom Grege Močnika uspeli izenačiti na 27:27 ter tako napovedali ogorčen boj za točke vse do konca srečanja. Vse do 55. minute, ko je za 32:33 zadel Bezgovšek, so bili večji del v vodstvu rokometaši mariborskega Branika. Sledilo so en zapravljen napad na strani Šmartnega in dva strani Maribora, V 58. Minuti pa je Anže Dobovičnik poskrbel za vnovično izenačenje na 33:33. V naslednjem napadu Branika je Andraž Justin pridobil žogo in z uspešnim individualnim protinapadom priigral prvo vodstvo domačinov na srečanju in kot se je na koncu izkazalo tudi za zmago Šmartnega z rezultatom 34:33.

Izjave:

Kristjan Bezgovšek, igralec RK Maribor Branik: Vedeli smo kaj nam ta tekma prinaša tako točkovno kot psihološko. Temu primerno zavzeto smo tudi pripravljali na to srečanje. Prav tako smo se zavedali, da nas čaka vse kot prej lahka tekma, čeprav smo morda na papirju bili favoriti.Sicer smo srečanje odprli dobro tako v obrambi kot v napadu, nato pa še sam ne vem kako je prišlo do tistih nekaj slabih minut. V ključnih trenutkih nismo imeli pravih odločitev; izgubljene žoge, preveč napak tako v napadu kot v obrambi in preslabi zaključki v napadu so botrovali k temu slabemu zaključku.