Mariborski rokometaši so uspešno pričeli končnico za obstanek in v domačem Taboru s prednostjo 11-ih zadetkov ugnali moštvo RD Herz Šmartno.

Liga NLB – končnica za obstanek 1. krog, Dvorana Tabor Maribor, 10.03.2018, gledalcev: 150, sodnika: Uroš Nahtigal in Brstin Kavalar

RK MARIBOR BRANIK – RD HERZ ŠMARTNO   35:24(17:12)

Strelci:

RK Maribor Branik: Đurica 13 obramb(2x7m), Čudič 3 obrambe; Pernek, Bogadi 2, Celminš 4, Sok, Levc, Jerenec 4, Rotim, Velkavrh 10(7m-1/1), Ranevski 2, Bezgovšek 1, Štumpfl 7, Sivić 2, Kete 3; Trener: Marko Šibila

RD Herz Šmartno: Sadar M. 2 obrambi, Muratovič 5 obramb; Strmljan 2(7m-1/1), Ribarič, Kunst 3(7m-1/0), Cirar 3, Justin 4(7m-2/1), Bahovec, Žižek, Sadar A., Ostrež 1, Avsec 2, Jerina 2(7m-1/1), Močnik 4(7m-1/0), Dobovičnik 3; Trener: Sašo Barle

7m: RK Maribor Branik 1/1, RD Herz Šmartno 6/3

Izključitve: RK Maribor Branik 10 min, RD Herz Šmartno 6 min

Rdeči karton: /

Mariborčani so srečanje pričeli zelo določno in po zaslugi treh zaporednih zadetkov Uroša Štumpfla povedli 3:0. V naslednjih minutah so Mariborčani prelahko zapravili nekaj napadov in Šmartnemu dovolili, da se je približalo na 3:2. Vendar so domačini kaj hitro zadeve postavili na svoje mesto in razpoloženi Štumpfl, ki je v prvi postavi zamenjal poškodovanega kapetana Tadeja Soka, je v 8. minuti poskrbel za vnovično prednost treh zadetkov(6:3). Vijoličasti rokometaši so v nadaljevanju nasprotnika uspešno držali na distanci, v 17. minuti pa  je Nikola Ranevski zadel za 11:7. Toda v 24. minuti so gostujoči rokometaši z zadetkom Benjamina Cirarja zaostanek prepolovili, mariborski strateg Marko Šibila pa je zahteval prvo minuto odmora na srečanju. Ta je očitno koristila njegovim varovancem, saj so ti v 27. minuti z goloma Filipa Jerenca ponovno ušli na +4(16:12) ter nato v 29. minuti na +5(17:12), to pa je bil tudi rezultat polčasa. Domači rokometaši so v 2. polčasu nadaljevali tako kot so zaključili prvo polovico srečanja. Z odločno obrambo in razpoloženim vratarjem Marino Đurico so uspešno zaustavljali napade Šmartnega ter s hitrimi protinapadi v 43. minuti, zadel je Andraž Velkavrh, povedli s prednostjo 8-ih zadetkov(25:17). Posledično je po minuti odmora posegel gostujoči trener Sašo Brale, a tudi ta ni prekinila naleta mariborskih rokometašev. Ti so namreč še naprej igrali zbrano in odločno, Velkavrh pa je v 49. minuti zadel za 28:18 ter tako nakazal, da bosta tokrat obe točki ostali doma. V zadnjih 10-ih minutah je trener Šibila več priložnosti dal tudi igralcem s klopi, ki pa so do konca uspeli zadržati priigrano prednost. Mariborčani so tako na koncu zasluženo slavili s prednostjo 11-ih zadetkov(35:24).

Izjave:

Uroš Štumpfl, RK Maribor Branik: Spomini na tisti zelo boleč poraz v Šmartnem so še kar živi. Tam smo prikazali tako slabo igro, ki si jo nikakor ne bi smeli dovoliti. Tako smo želeli smo najprej sebi in nato tudi vsem ostalim, da znamo igrati rokomet ter da je bila tista tekma v Šmartnem zgolj slab dan. Vesel sem, da smo res zavzeto pristopili k tekmi ter z borbenostjo in moštvenim duhom iz minute v minuto gradili prednost ter na koncu zasluženo slavili z visoko prednostjo.