Rokometaši mariborskega Branika so v predzadnjem krogu Končnice za obstanek v Ligi NLB pričakovano prišli do zmage nad rokometaši Dola pri Hrastniku. Na koncu so zasluženo slavili z rezultatom 35:27.

Liga NLB – Končnica za obstanek 13. krog, Dvorana Tabor Maribor, 26.05.2017, gledalcev: 100, sodnika: Helena Crnojević in Emina Kostecki-Radić(obe HRV)

RK MARIBOR BRANIK – RK DOL TKI HRASTNIK 35:27(18:14)

Strelci:

RK Maribor Branik: Čudič 5 obramb, Leben 7 obramb; Pernek, Kapular, Rožman, Bogadi, Sok 6(7m-2/1), Tomič 1, Hrastnik 4, Fižuleto 2, Špende 4, Verdinek 3, Stopar 3, Čagalj 1, Štumpfl 4, Kete 3; Trener: Sebastjan Sovič

RK DOL TKI Hrastnik: Seme 8 obramb(1x7m), Škorc 6 obramb; Krhlanko 3, Klepej 7(7m-2/1), Ajdari 10(7m-3/2), Ulaga, Guček 3, Moljk, Ramič 1, Ribič 2, Zobarič 1(7m-1/1); Trener: /

7m: RK Maribor Branik 2/1, RK DOL TKI Hrastnik 5/3
Izključitve: RK Maribor Branik 6 min, RK DOL TKI Hrastnik 8 min
Rdeči karton: /

Gostujoči rokometaši iz Dola pri Hrastniku, ki so v Maribor prišli v precej okrnjeni zasedbi z samo 11 igralci, so se vijoličastim rokometašev v začetnih minutah upirali kar dobro. Bolj kot ne izenačen rezultat smo spremljali vse do 12. minute odmora, ko je pri rezultatu 8:8 prvo minuto odmora zahteval domači trener Sebastjan Sovič. Vendar so po tej po začetnem vodstvu Mariborčanov 2:0, prvič povedli Dolani za katere je bil z sedemmetrovko uspešen Amal Ajdari(9:8). Nato so se Branikovci le prebudili iz boljšo čvrsto obrambo in nekaj hitrimi protinapadi v 17. minuti prišli do vodstva 12:9. Sledila je zahteva za minuto odmora z gostujoče strani, ki pa je pomagala rokometašem iz Dola pri Hrastniku, saj so se ti v 20. minuti z zadetkom Jasmina Ramiča približali na samo gol zaostanka(12:11). Mariborski rokometaši so ponovno bolje zaigrali v obrambi in z uspešnimi protinapadi pet minut pred koncem polčasa ušli na +4(16:12). V prvi polovici 2. polčasa so domači rokometaši uspešno držali prednost, ki so si jo priigrali v prvih 30 minutah igre. Tako so v 35. minuti z zadetkom Uroša Štumpfla povedli 20:15, slednji pa je dobrih 10 minut kasneje prednost povišal na +6(27:21). Da bosta obe točki ostali v Mariboru je v 50. minuti potrdil Ilija Tomič, ki je zadel za 30:23. V zadnjih minutah je trener Sovič dal prednost igralcem s klopi, ki pa so do konca srečanja prednost uspeli povišati na +8(35:27).

Izjave

Aleksander Špende, igralec RK Maribor Branik: Čeprav je na igrišču mogoče bilo videti, da nismo motivirani, ni bilo tako. Vedno se je potrebno dokazovati, še posebej tukaj v Mariboru, in nikoli ne veš kdo te pride gledati. Pozna se, da gre sezona h koncu in tukaj vidi razlog za nekaj črnih minut v naši igri. Čeprav so rokometaši Hrastnika prišli v precej okrnjeni postavi so pokazali, da gre za dobro ekipo z nekaj izjemno fizično močnimi posamezniki. V 2. polčasu je prišla do izraza naša kakovost in na koncu smo zasluženo slavili novo zmago.