Rokometaši mariborskega so na zahtevnem gostovanju v Novem mestu z 31:34 premagali moštvo Krke ter tako sezono 2017/18 pričeli s pomembno zmago.

Liga NLB – redni del 1. krog, Športna dvorana Marof Novo mesto, 09.09.2017, gledalcev: 500, sodnika: Dominik Majer in Boštjan Žitnik

MRK KRKA – RK MARIBOR BRANIK   31:34(15:19)

Strelci:

MRK Krka: Tomić 13 obramb(1x7m), Brajer; Rašo L. 7, Bevec, Furdi, Didovič 6, Okleščen 3, Pršina, Irman, Jakše 1(7m-1/1), Udovč, Rašo D., Papež 12(7m-4/4), Matko, Ban 1, Klobčar 1; Trener: Mirko Skoko

RK Maribor Branik: Đurica 10 obramb, Čudič,;  Cvetko  3, Bogadi, Celminš 5, Sok 3, Šol 11, Velkavrh , Špende, Stopar 1, Bezgovšek, Štumpfl, Sivić, Kete 5, Žvižej 6(7m-2/1); Trener: Marko Šibila

7m: MRK Krka 5/5, RK Maribor Branik 2/1

Izključitve: MRK Krka 0 min, RK Maribor Branik 10 min

Rdeči karton: /

Mariborčani so dobro pričeli srečanje v Novem mestu ter tako v 5. minuti z zadetkom Žana Šola povedli 2:4. Toda gostitelji so že izkoristili nekaj nepotrebnih napak v napadu mariborskih rokometašev ter tako v 9. minuti najprej izenačili na 5:5, minuto kasneje pa je Jernej Papež poskrbel za prvo vodstvo Novomeščanov. V nadaljevanju smo spremljali izenačeno igro, rokometaši mariborskega Branika pa so pokazali odlično borbo med 19. in 26. minuto, ko so bili enakovreden nasprotnik tudi z igralcem manj(izključen 2xBezgovšek in 1xStopar). Za nameček je Luka Žvižej ob izteku 26. minute z uspešno izvedenim protinapadom Maribor popeljal v vodstvo 14:16 in domači strateg Mirko Skoko je zahteval prvo minuto odmora na srečanju. Branikovci so še naprej nadaljevali v enakem ritmu, v 28. minuti pa je odlično razpoložen Šol s pravim projektilom zadel za 15:18. Minuto pred koncem polčasa je po minuti odmora posegel tudi mariborski strateg Marko Šibila, Šol pa je nekaj sekund pred koncem z še enim lepim zadetkom poskrbel, da je njegovo moštvo na odmor odšlo s 4 goli prednosti(15:19).  Uvod 2. Polčasa je povsem pripadel domačinom, ki so v 5-ih minutah z delnimi izidom 4:0 izenačili na 19:19, trener Šibila pa je takoj zahteval minuto odmora. Ta je koristila njegovim varovancem saj so zatem ušli na +2(19:21). Toda v 40. Minuti je Krki po zaslugi papeža ponovno izenačila na 21:21. Vse do 55. minute je srečanje potekalo po načinu gol za gol, Šol pa je tudi v drugem delu srečanja nadaljeval s svojim strelskim pohodom ter Branikovcemza zadnjih pet minut priskrbel 2 gola prednosti(29:31). Nato je mariborska obramba zaustavila domači napad, Rok Cvetko pa je na drugi strani premagal dobro razpoloženega vratarja Krke Aleksandra Tomića. Tudi naslednji napad Krke je ostal nerealiziran, tri minute in pol pred koncem pa je trener Šibila z minuto odmora dal še zadnje napotke svojim varovancem za zaključek tekme. Ko je Cvetko minuto pred koncem zadel za 30:33 je bilo znano, da točke romajo v Maribor. Ob zadnjem zvoku sirene pa je semafor kazal 31:34 in veselje na mariborski klopi se je lahko začelo.

Izjave

Žan Šol, igralec RK Maribor Branik: Veseli smo te pomembne zmage. Zadovoljen sem tako s svojo igro kot celotnega moštva. Do izraza je prišlo naše trdo delo skozi pripravljalno obdobje in tudi ta teden pred tekmo. Vedeli smo, da nas čaka težka tekma in da Krka ne bo popustila, tudi če bo zaostajala za več zadetkov. Vendar smo tudi pokazali borbenost in do konca vztrajali pri svoji igri, kar je na koncu botrovalo k naši zasluženi zmagi.