Rokometaši mariborskega Branika so v zadnji tekmi sezone v domačem Taboru remizirali s ptujsko Dravo.

NLB Liga – Končnica za obstanek 14. krog, Dvorana Tabor Maribor, 01.06.2017, gledalcev: 100, sodnika: Ozren Backovič in Mirko Palačkovič

RK MARIBOR BRANIK- RK DRAVA PTUJ 28:28(17:9)

Strelci:

RK Maribor Branik: Čudič, Leben 14 obramb(2x7m); Pernek, Rožman, Kapular 1(7m-1/1), Bogadi 2, Sok 6(7m-2/2), Tomič, Hrastnik 3, Fižuleto 2, Špende 7, Verdinek 4, Čagalj, Stopar 1, Štumpfl 1, Kete 2; Trener: Sebastjan Sovič

RK Drava Ptuj: Rosič, Žuran S. 10 obramb; Rajič 4, Hrupič 2, Žuran M. 4, Reisman, Bračič 1, Gregorc 4(7m-2/1), Jensterle 3(7m-1/0), Letonja, Krasnič 2(7m-1/0), Lesjak 7, Osterc 1; Trener: Matej Bračič

Po začetnih vodstvih 2:0 in 3:1 so nato mariborski rokometaši svojim sosedom s Ptuja dovolili, da so jih ujeli in v 11. minuti z golom Jana Gregorca povedli 3:4. Ob ne preveč čvrsti obrambi je Mariborčane reševal vratar Tilen Leben, ki je v 1. Polčasu zbral kar 10 obramb, njegovi soigralci pa so v nadaljevanju z nekaj protinapadi uspeli povesti s tremi zadetki. To se je zgodilo v 20. minuti, ko je novopečeni reprezentant Matic Verdinek zadel za 11:8. Sledila je zahteva po minuti odmora s strani Ptujčanov, ki pa ni uspela prekiniti naleta domačih. Ti so ob konstantnih rotacijah igralce lahko držali visok ritem, ki je načel okrnjeno moštvo Ptuja. Razlika se je iz minute v minuto povečevala, vijoličasti rokometaši pa so na odmor odšli s prednostjo 8-ih zadetkov(17:9). Po vodstvu 20:11 v uvodu 2. Polčasa so Branikovci malo popustili in Ptujčanom dovolili, da so se v 41. Minuti z zadetkom Žige Lesjaka približali na -4(20:16). To je zbudilo nejevoljo pri trenerju Sebastjanu Sovič, ki je zahteval prvo minuto odmora. Toda Ptujčani so razigrali in izkoristili prednost igralca več ter se tako v 47. minuti z zadetkom Jurija Jensterleta približali na samo gol zaostanka(22:21). Štiri minute pred koncem srečanja je Marko Žuran zadel za 26:26 in tako poskrbel za nervozen zaključek srečanja. Trener Sovič je z minuto odmora svojim varovancem dal še zadnje napotke v tej sezoni. Mariborčani so z golom Špendeta uspešno zaključili napad, a je takoj na drugi strani za vnovično izenačenje poskrbel Jensterle. Minuto in 40 sekund pred koncem je kapetan domačih Tadej Sok uspešno izvedel sedemmetrovko, a je ob izteku predzadnje minute Alvaro Rajič zadel za 28:28. Vijoličasti rokometaši so imeli dvakrat priložnost za odločilen zadetek, a je vseeno ostalo pri delitvi točk.

7m: RK Maribor Branik 3/3, RK Drava Ptuj 4/1
Izključitve: RK Maribor Branik 12 min, RK Drava Ptuj 4 min
Rdeči karton: /

Izjave

Sebastjan Sovič, trener RK Maribor Branik: Na eni strani sem vesel zaradi konca sezone, a sem na drugi strani žalosten zaradi današnje predstave. Menim, da smo v določenem delu sezone pokazali napredek in dober rokomet s čimer so na svoj račun prišli tudi mariborski ljubitelji rokometa, a nam žal danes to ni uspelo ponoviti. Že pred to tekmo smo na zadnjih srečanjih imeli precejšnje težave z motivacijo, saj je bilo že vse odločeno. Tako se nam je tudi na srečanju s Ptujem zgodilo, da smo padli v koncentraciji, kar je bil glavni razlog da sezone nismo uspeli končati z zmago. Vem, da so bile glave igralcev že drugje, ampak ne smemo in ne bomo iskali opravičil za takšno predstavo. Sedaj je pred nami zaslužen odmor, napredek v igri in vse večja povezanost ekipe pa nam bosta glavna aduta za pripravo na novo sezono.