Rokometaši mariborskega Branika so v dramatični končnici na gostovanju v Dobovi doživeli minimalni poraz z 28:27.

Liga NLB – Končnica za obstanek 5. krog, Športna dvorana Dobova, 13.04.2018, gledalcev: 300, sodnika: Mirko Palačkovič in Ozren Backovič

MRD DOBOVA – RK MARIBOR BRANIK   28:27(13:13)

Strelci:

MRD Dobova: Leben 16 obramb, Blaževič; Dular, Markušič 3, Rožman, Humek, Seferović 3, Rantah, Jazbec 8(7m-3/2), Zavodnik 2, Krnc 2, Kučič 5, Smojver 3, Sintič, Hotko 2, Hrupič; Trener Aleksander Markl

RK Maribor Branik: Đurica 13 obramb, Čudič; Bogadi, Celminš 5, Sok 7(7m-5/5), Levc, Jerenec 1, Rotim 2, Velkavrh 3(7m-3/2), Bezgovšek 2, Štumpfl 3, Sivić, Kete 4; Trener: Marko Šibila

7m: MRD Dobova 3/2, RK Maribor Branik 8/7

Izključitve: MRD Dobova 10 min, RK Maribor Branik 16 min

Rdeči karton: /

Vijoličasti rokometaši so v srečanji proti Dobovi krenili neodločno in gostiteljem dovolili, da so v 5. minuti povedli s 4:1. Toda v nadaljevanju so se le prebudili in rokometaše Dobove ujeli v 13. minuti, ko je za izenačenje na 6:6 z uspešno izvedeno sedemmetrovko poskrbel mariborski kapetan Tadej Sok. Slednji je v naslednjem napadu poskrbel za prvo vodstvo Mariborčanov na srečanju(6:7). Do konca polčasa smo spremljali bolj kot ne igro gol za gol, moštvi pa sta na odmor odšli brez prednosti(13:13). Tudi uvod 2. polčasa je pripadel domačinom, ki so v 37. minuti z golom Dominika Smojvera povedli 18:15. Sledila je reakcija z mariborske klopi in minuta odmora na zahtevo trenerja Marka Šibile. Slednja je v nadaljevanju dala nekaj zagona njegovim varovancem, ki so se na igrišču dobro držali kljub igralcu manj v polju. V 43. minuti je pri rezultatu 19:18 trener Šibila vzel še drugo minuto odmora s katero je skušal priti do popolnega preobrata. Mariborski rokometaši so dvakrat zapravili priložnost za izenačenje, je pa zato na drugi strani Matej Kučič zadel za 20:18. V zadnjih 10 minut srečanja so z dvema zadetkoma prednosti šli gostitelji(23:21), dobrih 5 minut pred koncem pa je Branikovcem po zaslugi 3 zaporednih golov Uroša Štumpfla uspelo izenačiti na 24:24. Obetala se je nam zanimiva končnica, podobno kot na obračunu dober mesec nazaj. Po nekaj nervoznih napadih obeh moštev je Andris Celminš v 58. minuti zadel za vodstvo Mariborčanov(25:26). Po minuti odmora na zahtevo domačega stratega Aleksandra Markla je Adam Seferovič rezultat izenačil na 26:26. Nato je za Maribor zadel Filip Jerenec in ko se je igra prevesila v zadnjo minuto je za Dobovo zadel Boris Jazbec. Mariborčani niso izkoristili napada za vodstvo, Doriam Markušič pa je poskrbel za veliko veselje na tribunah Športne dvorane Dobova, ki se je s svojimi ljubljenci veselila zmage 28:27 ter pomembnih točk v boju za obstanek v prvoligaški druščini.

Izjave:

Andraž Kete, RK Maribor Branik: Zavedali smo se, da nas čaka težko gostovanje. Zraven tega, da ima Dobova kakovostno moštvo je še tu, v dokaj majhni dvorani, bučna podpora s tribun, ki vrši določen pritisk na nasprotnika. Bolj kot ne vso srečanje smo bili priča izenačeni igri gol za gol in nobenemu moštvu ni uspelo priti do vidne prednosti. V končnici smo imeli napad za vodstvo, ki ga nismo izkoristili in žal se je še enkrat več izkazalo, da če ga ne daš ga dobiš. Dobova je ponujeno zgrabila z obema rokama in nam žal zadala neprijeten poraz.