V derbiju kroga Mariborčani niso uspeli presenetiti trebanjskega Trima na njihovem parketu ter tako doživeli poraz z rezultatom 28:24.

Liga NLB – Končnica za obstanek 9. krog , Dvorana OŠ Trebnje, 18.05.2018, gledalcev:, sodnika: Dejan Čretnik in Miloš Turnšek

RK TRIMO TREBNJE – RK MARIBOR BRANIK  28:24(16:11)

Strelci:

RK Trimo Trebnje: Brana, Urbič 13 obramb; Djurdjevič 1, Florjančič, Horžen 1, Redek, Skol 4(7m-2/1), Kotar Mat. 1(7m-2/1), Sikošek Pelko 2, Kotar Mar. 1, Udovič 3, Sašek 9(7m-5/5), Pernovšek, Mlakar, Rozman 3, Ratajec 2; Trener: Roman Zarabec

RK Maribor Branik: Đurica 9 obramb(1x7m), Čudič; Bogadi 3, Celminš 1, Sok 2(7m-2/2), Levc, Šol, Jerenec 5, Rotim 1, Velkavrh 3(7m-1/1), Bezgovšek , Štumpfl 5, Sivić, Kete 4; Trener: Marko Šibila

7m: RK Trimo Trebnje 9/7, RK Maribor Branik 3/3

Izključitve: RK Trimo Trebnje 12 min, RK Maribor Branik 6 min

Rdeči karton: /

Derbi kroga so bolje pričeli gostitelji, ki so z agresivno obrambo onemogočali mariborski napad ter v 5. minuti z uspešno izevedno sedemmetrovko Matica Kotarja povedli 3:0. Mariborčani so nato le upeli zagnati »motorje« in v 9. minuti je Filip Jerenc z dvema zaporednima goloma poskrbel za izenačenje na 3:3. Po nekaj izenačenih minutah je mariborskim rokometašem z dobro obrambo uspelo dvakrat zapored prestreči napad Trima in Uroš Štumpfl je z uspešno protinapadom v 16. minuti poskrbel za prvo vodstvo mariborskega Branika na tekmi(6:7). Vse do začetka 22. minute smo spremlajli igro gol za gol, nato pa so Trebanjci izkoristili nekaj nepotrebnih napak mariborskega napada in v 25. minuti z igralcem več v polju ter zadetkom Anžea Ratajca ušli na +3(11:8). V 26. minuti je prvo minuto odmora zahteval trener domačinov Roman Zarabec po kateri so Trebanjci v 28. minuti z uspešno izvedeno sedemmetrovko Klemna Saška povedli 12:8. Sledila je minuta mariborskega stratega Marka Šibile, a ta žal ni pripomogla k zmanjšanju zaostanka. Za nameček so do konca polčasa rokometaši Trima prišli do prednosti 5-ih zadetkov(14:9). 2. polčas so bolje pričeli mariborski rokometaši, ki so z dvema zaporednima zadetkoma znižali zaostanek na -3(14:11), a so jim domačini takoj vrnili z enako mero, saj je v 35. minuti Marko Kotar zadel za 16:11. V nadaljevanju smo spremljali dokaj izenačeno srečanjev se do polovice 45. minute, ko so vijoličasti rokometaši uspeli izkoristiti prednost dveh igralcev več v polju. Andraž Kete je zadel prazen gol Trima in zaostanek znižal na samo dva gola(20:18), Filip Jerenec pa je minuto kasneje zadel za 20:19. V nadaljevanju smo spremljali igro gol za gol, v 53. minuti pa je pri rezultatu 23:22 minuto odmora zahteval tener vijoličastih rokometašev Marko Šibila. Ta žal ni pripomogal k temu, da bi njegovi varovanci uspeli izenačiti, po zapravljenem napadu pa je na drugi strani za Trimo zadel Rok Skol. To je dodatno spodbudilo občinstvo v domači dvorani in dalo zagon trebanjskim rokometašem, katere je Kristjan Horžen v 55. minuti popeljal v vodstvo 26:23. Dobri dve minuti pred koncem je pri rezultatu 26:24 še zadnjo razpoložljivo minuto odmora zahteval Šibila, ki je tako poskušal z zadnjimi napotki mariborskim rokometašem preobrniti potek srečanja. A Branikovci niso uspeli zadeti, Anže Ratajec pa je z zadetkom poskrbel da sta obe točki ostali doma.

Izjave

Uroš Štumpfl,  igralec RK Maribor Branik: Ne bi meli dovoliti domačinom, da so si v zaključku prvega polčasa priigrali prednost 5-ih zadetkov. V 2. polčasu smo zaigrali bolje jih lovili ves čas in jih tudi skoraj povsem ujeli. Vendar nam je zmanjkalo tista pika na i, da bi prišli vsaj do točke. Nikakor pa si ne bi smeli privoščiti tako slabe realizacije, ki nas je po mojem na koncu  tudi stala tega poraza.