V zadnjem krogu rednega dela so rokometaši mariborskega Branika v Dobovi v zelo zanimivem srečanju iztržili neodločen rezultat

Liga NLB – redni del 18. krog, Športna dvorana Dobova, 03.03.2018, gledalcev: 300, sodnika: Boštjan Žitnik in Dominik Majer

MRD DOBOVA – RK MARIBOR BRANIK  25:25(10:14)

Strelci:

MRD Dobova: Leben 14 obramb(2x7m), Blaževič; Dular, Markušič 6(7m-2/2), Rožman, Seferović 5, Mustapič, Rantah, Jazbec 4, Zavodnik, Krnc, Kučič 1, Smojver 5, Sintič 3, Hotko 1, Hrupič; Trener: Aleksander Markl

RK Maribor Branik: Đurica 15 obramb, Čudič; Pernek, Bogadi 2, Celminš 3, Sok, Jerenec 7, Rotim 2, Velkavrh 2(7m-1/0), Ranevski, Bezgovšek 1, Štumpfl 4, Sivić, Kete 4(7m-2/1); Trener: Marko Šibila

7m: MRD Dobova 2/2, RK Maribor Branik 3/1

Izključitve: MRD Dobova 12 min, RK Maribor Branik 6 min

Rdeči karton: /

Po uvodnem vodstvu Mariborčanov z 0:2 so gostitelji, tudi po zaslugi razpoloženega nekdanjega vratarja v vijoličastem Tilna Lebna, z nekaj hitrimi protininapadi v 9. minuti z delnim izidom 5:0 ušli na +3. Pri Dobovi še je naprej blestel vratar Leben, ki je ubranil večji del tistega kar Mariborčani niso sami zapravili. Toda Branikovcem se je vseeno dvakrat uspelo prbližati na samo gol zaostanka 6:5 in 8:7, v 23. minuti pa je po dveh zaporednih obrambah Marine Đurice v vratih Maribora za izenačenje na 8:8 poskrbel Kristjan Bezgovšek. Toda sledili sta dve napaki v napadu, kar do domačini znali kaznovati ter ponovno uspeli povesti z več kot golom razlike (10:8).  Slabo minuto in pol je domačim rokometašem uspel še en nalet in pvič na srečanju so povedli s prednostjo 4-ih zadetkov(13:9), priigrano pa so uspeli zadržati tudi do odhoda na odmor(14:10). Tudi na začetku 2. polčasa so bolje začeli vijoličasti rokometaši, ki so z zadetkoma Filipa Jerenca in Uroša Štumpfla zaostanek prepolovili(14:12). V nadaljevanju smo spremljali hud boj za vsako žogo, vijoličastim rokometašem pa se je borbenost poplačala v 42. minuti, ko je David Bogadi zadel za izenačenje 17:17, minuto kasneje pa je mariborski Branik v vodstvo 17:18 popeljal organizator igre Andraž Kete. Takoj je minuto odmora zahteval domači strateg Aleksander Markl, ki je s to potezo uspel prekiniti nalet Branika. Po nekaj minutah izenačene igre pa je s tremi zaporednimi obrambami Marin Đurica omogočil nekaj hitrih protinapadov, ki so jih njegovi soigralci uspeli izkorstiti. Tako je v 49. minuti Andris Celminš zadel za 18:20, v 51. minuti pa David Bogadi 19:22. Trener Doobove Markl je bil primoran poseči še po drugi minuti odmora, dobrih 7 minut in pol pred koncem pa je pri rezultatu 20:22 slednjo zahteval tudi mariborski strateg Šibila. V 55. minuti je Dominik Smojver z uspešnim protinapadom zadel za 21:22 in obetala se nam je zanimiva končnica. Smojver je na začetku 57. minute poskrbel za izenačenje na 23:23, kar je še dodatno podžgalo občinstvo v dvorani. Da bi prekinil ritem igre je in da bi svojim varovancem dal še zadnje napotke, je trener mariborskega Branika Marko Šibila dve minuti pred koncem vzel še zadnjo minuto odmora. Sledil je zadetek Keteja in z zadetkom prednosti so v zadnjo minuto srečanja krenili vijoličasti rokometaši. 20 sekund pred koncem je za izenačenje poskrbel Dorian Markušič, Mariborčani pa nato niso uspeli doseči zadetka, tako da sta se moštvi razšli brez zmagovalca.

Izjave

Filip Jerenec, igralec RK Maribor Branik: Morda smo bili v 1. polčasu še pod vplivom razočaranja, da se nam ni uspelo uvrstiti v končnico za prvaka. Tako smo dopustili, da se je nasprotnik oddaljil z nekaj zadetki prednosti. Med odmorom v slačilnici nas je trener konkretno opomnil zakaj se igra rokomet in česa smo sposobni. Zaigrali smo bolj čvrsto v obrambi ter v napadu uspeli izvesti nekaj uspešnih protinapadov. Vendar tako kot skoraj skozi vso sezono smo tudi tokrat v zaključku popustili in na koncu dovolili nasprotniku, da je izenačil.