V tekmi 1/8 finala Pokala Slovenije rokometaši mariborskega Branika pričakovano niso imeli večjih težav z drugoligašem RK Cerklje-Radovljica, ki so ga premagali z razliko 18-ih zadetkov.

Pokal Slovenije – 1/8 finala, Športna dvorana SGTŠ Radovljica, 19.12.2017, gledalcev: 100. sodnika: Žan Pukšič in Miha Satler

RK CERKLJE-RADOVLJICA – RK MARIBOR BRANIK 24:42(13:22)

Strelci:

RK Cerklje-Radovljica: Miščevič, Kovač, Tomac-Teržan; Peterlin, Ferjan, Soklič, Stare 4, Debelak 5(7m-4/3), Grašič 1, Fajon L. 8, Križaj, Česen 1, Kokl 2, Valjavec, Fajon M., Muršec 3; Trener: Jože Cuderman

RK Maribor Branik: Đurica, Čudič, Leben; Cvetko, Bogadi 8, Celminš 6, Sok 8, Jerenec 6, Rotim, Velkavrh 6, Ranevski, Stopar, Bezgovšek, Štumpfl 1, Sivić 7, Ocvirk; Trener: Marko Šibila

7m: RK Cerklje-Radovljica 4/3, RK Maribor Branik 0/0
Izključitve: RK Cerklje-Radovljica 0 min, RK Maribor Branik 4 min
Rdeči karton: /

Kljub domačemu terenu so se rokometaši Cerkelj-Radovljice vijoličastim rokometašem upirali le v uvodnih minutah srečanja. Razlika v kakovosti je do izraza prišla že v 10. minuti, ko so Mariborčani povedli z 4:12. V 23. minuti je kapetan Branikovcev Tadej Sok prednost povišal že na +10(10:20), gostiteljem pa je do konča polčasa zaostanek uspelo znižati zgolj za 1 gol(13:22). Po premoru je mariborskim rokometašem uspel še en nalet in v 37. minuti srečanja so z delnim izidom 0:5 povedli 13:27 ter tako potrdili napredovanje med 8 najboljših v pokalnem tekmovanju. Tudi v nadaljevanju niso popuščali, najvišjo prednost 20-ih zadetkov pa so Mariborčani imeli v 57. minuti, ko je bil dvakrat zapored uspešen mladi reprezentant BIH Adnan Sivić. RK Maribor Branik se je tako kot prvo moštvo uvrstilo v ¼ finala Pokala Slovenije, katerega tekme so predvidene za 14. marec 2018. To je bila hkrati zadnja tekma Mariborčanov v tem letu, sedaj pa sledi zimski tekmovalni premor do 10. februarja 2018.