Kljub prazničnemu dnevu so rokometaši mariborskega Branika odigrali srečanje 7. kroga Končnice za obstanek v Ligi NLB proti ljubljanskemu Slovanu in ga premagali z rezultatom 35:28.

Liga NLB – Končnica za obstanek 7. krog, Dvorana Tabor Maribor, 02.05.2018, gledalcev: 100, sodnika: Dejan Čretnik in Miloš Turnšek

RK MARIBOR BRANIK – RD LL GROSIST SLOVAN   35:28(18:12)

Strelci:

RK Maribor Branik: Đurica 15 obramb(2x7m), Čudič 1 obramba; Bogadi 10(7m-1/1), Celminš 2, Sok 8(7m-2/1), Levc, Jerenec 5, Rotim 1, Velkavrh 4(7m-1/1), Bezgovšek, Štumpfl 2, Sivić 1, Kete 2; Trener: Marko Šibila

RD LL Grosist Slovan: Nunčič 1 obramba, Podpečan, Bojić 11 obramb(1x7m); Prevolnik 3, Peterlin, Serdinšek-Ekart 1, Marinček 3, Bogdanić-Jenko 4, Marušič T. 8(7m-4/2), Marojevič 1, Marušič P., Kaučič, Novak 4, Sankovič 3, Atanasov 1; Trener Zoran Jovičič

7m: RK Maribor Branik 4/3, RD LL Grosist Slovan 4/2

Izključitve: RK Maribor Branik 8 min, RD LL Grosist Slovan 8 min,

Rdeči karton:/

Po izenačenih uvodnih minutah in nekajkratnih izmenjavah v vodstvu so vijoličasti rokometaši z nekaj hitrimi protinapadi v 10. minuti z zadetkom Filipa Jerenca povedli 7:4. Le tri minute kasneje je domači kapetan poskrbel za vodstvo 10:5 in sledila je prva minuta odmora na srečanju na zahtevo gostujočega trenerja Zorana Jovičiča. Tudi ta ni prekinila naleta Mariborčanov, ki so v 17. Minuti z golom Jerenca povedli 13:6. Do odhoda na odmor so varovanci Marka Šibile nasprotnika držali na varni distanci ter polčas končali z rezultatom 18:12. V nadaljevanju je z vodstvom 20:13 in 22:15, kazalo da bodo domačini nadaljevali v istem ritmu kot so zaključili 1. polčas. Po minuti odmora na zahtevo gostujoče klopi pa so se prebudili rokometaši Slovana, ki so se v 42. minuti z zadetkom Tineta Marušiča prepolovili zaostanek(23:20). Srečanje je tako ponovno postalo zanimivo, na polovici 50. minute pa je pri rezultatu 26:24 zadnjo minuto odmora zahteval domači strateg Marko Šibila. Ta je očitno prebudila njegove varovance, Andraž Velkavrh pa je z dvema zaporednima zadetkoma poskrbel za ponovno malo večjo prednost 4-ih zadetkov(28:24). Rokometaši mariborskega Branika so suvereno delovali v napadu, a premalo zbrano v obrambi ter kljub temu v zadnjih pet minut srečanja sli s prednostjo 4-ih zadetkov(32:28). Dve minuti in pol pred koncem je David Bogadi zadel za 33:28 in tako potrdil zmago Mariborčanov, ki so na koncu slavili z rezultatom 35:28.

Izjave:

Andris Celminš, igralec RK Maribor Branik: Na koncu zaslužena zmaga. V 1. polčasu smo bili prepričljivo boljši, v 2. polčasu pa tako kot po navadi potem, ko povedemo z večjo razliko popustimo v koncentraciji in nasprotniku dovolimo, da se nam približa. Vseeno smo nato zaigrali tako kot treba, predvsem v obrambi, in z nekaj hitrimi protinapadi srečanje varno pripeljali sebi v korist. V napadu smo odigrali dobro, v obrambi pa ne tako, saj smo nasprotniku dovolili preveč zadetkov.